Naudas aizdošanas veidi un to dažādība Latvijas klientiem

Vairumam cilvēku dažādi kredīti kļuvuši par neaizvietojamu dzīves risinājumu, sniedzot izeju smagās problēmsituācijās vai sarežģītos ikdienas brīžos. Lai sniegtu ieskatu, kuri aizdevumi ir labākie jebkurai sadzīves situācijai, piedāvājam īsu kopsavilkumu par būtiskākajiem faktoriem, kas jāizanalizē, izvēloties kredīta devēju un kredīta veidu plašajā aizdevēju piedāvājumā.
Kādi ir Latvijas klientiem esošie kredītu veidi un kādām ikdienas situācijām šie kredīti ir piemēroti?
Ātrie kredīti
Ātros naudas aizdevumus vairums cilvēku pazīst, kā īstermiņa kredītus, kuru sagatavošana neprasa daudz laika resursu, tomēr atsevišķos gadījumos, kā ātrais aizdevums var būt piedāvāts arī aizdevums uz ilgāku atmaksas periodu. Parasti līguma noformēšana prasa vien piecas minūtes. Visbiežāk kredīta pieteikumu noformēšana iespējama mājaslapās, noformējot pieteikuma anketu, kas liek uzrādīt personīgos datus, ienākumu līmeni un amatu. Regulārajiem klientiem, kas šo informāciju norādījuši agrāk, jāpiespiež tikai pāris pogu, lai jau pēc dažām minūtēm saņemtu naudu savā rīcībā. Galvenokārt šīs priekšrocības dēļ, cilvēki bieži izvēlas ātros aizdevumus, jo aizdevumi interneta prasa īsu laiku. Dažreiz uzrodas negaidītas vajadzības, kurās laiks ir ļoti nozīmīgs faktors, tāpēc ātrais kredīts iegūst popularitāti kredītņēmēju vidū. Lai gan ātrie kredīti var būt ar augstākiem kredīta procentiem, cilvēki joprojām izvēlas par labu šiem kredītiem gadījumos, kad laiks ir daudz svarīgāks par komisijas izdevumiem.
Kā aprēķināt, cik drīkstat aizņemties? Ikkatra aizdevēja mājaslapā visbiežāk ir publicēts kredīta kalkulators, kas elastīgi nosaka, cik lielu kredītu drīkstat aizņemties, cik lielas summas būs jāmaksā ik mēnesi un cik liela ir gala summa, kuru būs jāapmaksā atrunātajā datumā. Mūsdienās populāras kļūst arī mājaslapas, kurās ir viegli salīdzināmi visi sms kredits internetā, ļaujot visus kredītdevējus salīdzināt, uzzināt par pašreizējiem piedāvājumiem un izvēlēties piemērotākās finanšu aizdevuma opcijas. Atrie krediti interneta pārtop par neaizstājamu risinājumu, kā iegūt finanšu līdzekļus vajadzīgajā mirklī.
Ne visi ātrie kredīti ir īstermiņa kredīti, tādēļ šie aizdevumi var būt variants sagādāt naudu, kas nav jānokārto uzreiz, bet atmaksa ir pieļaujama vairāku mēnešu vai pat gadu garumā. Tādos gadījumos gan jārēķinās, ka aizdevuma maksas nosacījumi var būt neizdevīgāki, un būs vajadzīgs oficiāls apliecinājums, ka jums ir drošī pieejamie līdzekļi noteikto maksājumu apmaksai, tomēr, pateicoties banku un nebanku aizdevēju plašajam piedāvājumam, varam izvēlēties arvien piemērotākus aizdevuma noteikumus arī ātrajiem ilgtermiņa kredītiem.

Patēriņa kredīti – izeja paredzētu pirkumu gadījumā
Ātros naudas kredītus kleinti parasti izraugās gadījumos, kad palīdzība vajadzīga pēkšņi, nespējot kavēties līdz kredīta pieteikumus apstiprinās citi kredītdevēji. Savukārt citu patēriņa aizdevumu izskatīšanas kārtība patērē mazliet vairāk laika, bet tie mēdz būt pārdomātāki. Kas ir patēriņa kredīts? Patēriņa kredīts ir izdevīgs risinājums, ja plānojat lielāku pirkumu, piemēram, vēlaties iegādāties jaunu datoru. Patēriņa kredīts parasti ir arī lētāks, kā ātrie kredītu veidi, nosakot izdevīgākus komisijas procentus, bet, galvenokārt, to nosaka pats kredītdevējs.
Noteikts naudas kredīts konkrēta pirkuma noformēšanai jeb patēriņa kredīts ir piemērota iespēja, ja gribat veikt vērtīgāku pirkumu. Lai iegādātos vajadzīgo vienmēr ir 2 potenciālās iespējas risinājumam – sakrāt vai noformēt kredītu. Krāšana parasti ir pārāk ilga, un brīdī, kad visbeidzot būs palaimējies atlikt prasīto naudas summu, ne vienmēr spēsim galvot, ka kārotais pirkums mūs (vēl arvien gaidīs. Tādēļ daudzi no patērētājiem vēlas izmantot otru iespēju – negaidīt un nekavējoties iegādāties kāroto, iegūstot vajadzīgo summu pie kāda no kredītsniedzējiem. Šim variantam pagaidām tirgū pieejami patēriņa kredīti internetā.
Ne vienmēr ātrie kredīti Latvijā ir saķotnējā izvēle finanšu grūtībās, to vietā ir iespējams atlasīt arī banku un citu kredītdevēju piedāvājumus. Patēriņa kredīti varbūt nevarēs tikt izskatīti piecās minūtes, bet būs daudz pārdomātāki, elastīgāki un izdevīgāki. Pietam, patēriņa kredīta gadījumos, atšķirīgi no ātrajiem kredītiem, tiek izsniegtas daudz apjomīgākas summas, kas ir īpaši noteicoši, ja plānots apjomīgs pirkums. Līdzīgi šim kredīta risinājumam ir piemēroti salīdzinoši garāki atmaksas termiņi, nosakot naudas atmaksāšanu pat piecu gadu laikā, ko nespēj nodrošināt pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Daudzu kredītdevēju programmās tiek piedāvāts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan uzņēmējiem, un, citos gadījumos, ja spējat nodrošināt regulārus ienākumus, var būt pieejami arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Grūtāk iespējami ir paterina krediti bez darba vietas, jo cita veida ieņēmumi var būt nedroši, un nevar garantēt, ka spēsiet segt kredītsaistības ilgākā laikā. Šajās situācijās liela nozīme ir tam, kā, ievērojot visus saistības, Jūsu maksātspēju izskaitļo patēriņa kredīta kalkulators, kas aprēķina gan Jūsu ienākumu plūsmu, gan citas saistības.

kredits paradniekiem – savlaicīgs risinājums neplānotām situācijām
Lai arī patēriņa aizdevumi ir senāk esošs naudas aizdevumu veids, līdzīga iespēja, ar garāku aizdevuma grafiku un samērīgiem noteikumiem, ir kredītlīnija. Lai gan nesen ieviesta kredītu vidū, kā stabils kredīta risinājums, daudzi joprojām neizprot, kas ir kredītlīnija, neizprotot šī aizdevuma piedāvātās iespējas un priekšrocības. Taču faktiski izdeviga kreditlinija atļauj veiksmīgāk paredzēt neplānotus izdevumus un ietaupīt.
Ko nozime kreditlinija? Šī aizdevuma forma atļauj izņemt iepriekš noteiktu naudas apjomu, kas tiek piešķirts vajadzīgajā brīdī, tādējādi gadījumos, kad uzrodas neplānoti zaudējumi, nav jālauza galva par to, vai būs vai nebūs izmaksāts
piešķirts aizņēmums, kā nodrošinājums grūtos gadījumos būs iepriekš noslēgtais kredītlimits, kuru drīkstat lietot, kad un kādās summās gribat, vadoties pēc vajadzībām un spējām apmaksāt grafika maksājumus. Turklāt, pat ja aizņēmums tiek piešķirts 1000 eiro apjomā, procenti jāatmaksā tikai par to saistību daļu, kas tiek faktiski izmantota. Uzņēmumiem pieejama arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas līdzīgi, kā kredītkarte, piedāvā iespēju piekļūt rezerves līdzekļiem situācijās, kad tas visvairāk vēlams. Protams, arī šim kredīta veidam ir noteikti apjomi, kurus īpaši ietekmē agrākās saistības un ienākumu līmenis, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, ir ar mazāku pieejamo kredītlimitu. Tieši tāpat ierobežotāki aizdevuma apjomi sagaidāmi tad, ja nevarat uzrādīt stabilu darba vietu, tādēļ, piemēram, dažreiz kreditlinija no 20 gadiem ir ar izdevīgākiem piedāvājumiem, kā kredītlīnija http://www.csb.gov.lv/statistikas-temas/metodologija/nebanku-aizdevumu-sniedzeju-sabiedribu-raditaji-36277.html , jo arī vecums var būt viens no kritērijiem, kas naudas izsniedzējam ļauj pieņemt lēmumu par kredīta pieteicēja noturību un iespējām segt kredītu nākotnē. Jo drošāka būs klienta finanšu situācija un uzticamāks ieņēmumu avots, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – aizdevums algas apjomā
Lai iegūtu papildus finanses pēkšņiem izdevumiem un vajadzībām, var tikt noformēts arī overdrafts jeb pieejams papildus nodrošinājums vienas algas apmērā. Šo iespēju galvenokārt piedāvā banku iestādes, obligāti nosakot, lai klienta algas konts tiktu uzturēts kredītizsniedzēja bankā. Šādi banka var pārliecinošāk sekot Jūsu naudas plūsmai un tam, lai aizdevuma summa nepārkāptu Jūsu regulāros ienākumus. Šī aizdevuma būtiskākā priekšrocība ir apdomība, jo, pateicoties tā noteiktajam apjomam, nevaram aizņemties vairāk, kā varam atdot. Tā kā overdrafts nepārtērē ikmēneša ieņēmumus, tā atdošana parasti nesagādā problēmas un nerada draudus pozitīvai kredītvēsturei.

Kredītkartes un to starpība no citiem aizdevumu veidiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīta noteikta summa, kuru varat izlietot mēneša vai ilgstoša perioda laikā. Atbilstoši par izterēto aizdevuma apmēru, līdzīgi, kā situācijās, kad tiek izsniegts naudas aizdevums internetā, tiek aprēķināti aizdevuma procenti, kas ir attiecīgi iztērētajam naudas apjomam.
Kredītkartes, tāpat, kā jebkurš aizdevums fiziskai personai, piedāvā izdevību veikt izdevumus, kas cenā pārsniedz tā brīža esošos līdzekļus, un neliek atlikt uz rītdienu pirkumus, ko varam iegūt savā īpašumā jau šodien. Pietam kredītkarte ir vēl zibenīgāks kredīta risinājums, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja esam noformējuši kredītkarti, drīkstam šo maksājumu karti pielietot sev vēlamā momentā, izmantojot veikalos, kas akceptē kredītkaršu maksājumus, kā samaksāšanas veidu.
Šīs kartes limits visbiežāk ir pielāgots kredītņēmēja ikmēneša ienākumu apjomiem, lai kredīta summa nepārsniegtu algas apjomus, un noderētu, kā ātrāka alga, nevis aizdevums, kura segšana sagādātu sarežģījumus. Līdzīgi, kā darījumos ar kredītlīnijas aktivizēšanu pie kāda no kredītdevējiem, kredītkaršu izveidē tiek ņemti vērā katra klienta ienākumi, un kredītapjomi tiek aprēķināti gan īsākos, gan ilgākos laika periodos, atkarībā no klienta vēlmēm un vajadzībām, lai kredītkarte būtu, kā elastīgs aizdevuma noformēšanas veids, jo aizņemamies tikai tik, cik vēlams.

Līzings vai kredīts automašīnas iegādei – ātri un vienkārši
Auto līzings ir viens no aizņemšanās veidiem, kuros ienākumi var būt nepietiekami, lai nodrošinātu spējas atdot kredītu, un šajos gadījumos var tikt pieprasīta gana vērtīga ķīla. Parasti līzinga ķīla ir jauniegādātā automašīna, tādējādi situācijās, kad auto līzings netiek samaksāts tam paredzētajā laikā, aizdevējs var konfiscēt īpašumā esošo auto.
Gadījumos, kad tiek izsniegts auto kredīts, tiek ņemti vērā gan klienta ienākumi un parādvēsture, gan noskatītās automašīnas cena. Jo lielāka ir auto cena, jo lielāka iespējamība, ka būs vajadzīga ķīla, kā arī būs nepieciešami daudz lielāki katra mēneša ieņēmumi, lai aizdevējs būtu ar mieru finansiāli atbalstīt šāda veida auto iegādi. Lai noteiktu kredītlimitus auto nopirkšanai, kredītdevēji izmanto speciālas formulas, kas daudzviet tiek minēts, kā auto līzinga kalkulators. Savadot datus par kāroto mašīnu, regulārajiem ienākumiem un kredītsaistībām, tiek noteikta līzinga summa, kuru varat iegūt, lai iegādātos šo vai līdzvērtīgu mašīnu.
Mašīna ir apjomīgs un dārgs pirkums, tāpēc daudziem variants aizņemties naudu ir vienīgā opcija. Taču jābūt gataviem, ka automašīnu pirkšanai paredzētie krediti no 19 gadiem bez darba vietas netiks piešķirti, jo šis aizdevuma veids, atšķirībā no ātrajiem un īstermiņa aizdevumiem, prasa daudz stabilākas garantijas. Ja spējat parādīt nodrošinātus un pietiekami stabilus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, automašīnas līzinga iegūšana būs viegla un neaizņems daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā risinājums
Vairāki kredītu veidi netiek piešķirti, ja nevaram uzrādīt drošus ienākumus, piemēram, ja ienākumus nodrošinām, kā pašnodarbinātas personas , nevis strādājot algotu darbu. Šajos apstākļos, lai papildus pierādītu savas iespējas segt kredīta maksājumus, var būt vajadzīgs atdot ķīlā kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt apstiprināti aizdevumi pret ķīlu. Visierastākā ķīla ir automašīna, ko cilvēki ir gatavi piedāvāt, kā papildus garantiju, lai tiktu piešķirts kredīts pret ķīlu. Šī ir viena no izejām arī brīžos, ja aizdevēja piedāvājumā netiek piedāvāti paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, tāpat, kā citi aizdevumu veidi, ir ierobežoti, un galvenokārt ir atkarīgi no auto vērtības. Jo dārgāka ir mašīna, jo plašākas iespējas var nodrošināt aizdevēji, tāpat liela loma var būt papildus noteikumiem ,tostarp ienākumiem, esošām kredītsaistībām un parādvēsturei. Protams, daudzveidīgajā piedāvājumu klāstā ir pieejams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat sabojājis savu kredītvēsturi vai palicis bez drošiem ienākumiem, ķīla var būt vienīgais risinājums.

Aizdevums pret īpašumu
Kaut gan auto ir viens no biežākajiem ķīlas veidiem aizdevuma piekļūšanai, daļa kredītdevēju pieņem arī citus ķīlas veidus. Aizvien biežāk aizdevēju mājas lapās, kā opcija parādās arī aizdevums pret īpašumu. Lielākoties tā ir
izeja cilvēkiem, kam agrāk ir bijuši nenokārtoti rēķini, vai šībrīža finansiālā stabilitāte nav gana pozitīva. Visbiežāk krediti paradniekiem bez kilas nav iespējami, jo naudas kredīts bez ķīlas šādos gadījumos ir pārāk nedrošs.

Kā ķīla var būt gan jau augstāk minētā automašīna, gan dzīvoklis, zeme vai cits īpašums, kā vērtība ir gana liela, lai būtu samērīga kredīta summai. Naudas aizdevums bez ķīlas tiek piešķirts kredītņēmējiem ar stabiliem ieņēmumiem un labu parādvēsturi, vai arī gadījumos, ja paredzētā aizdevuma summa nav pārāk liela. Bet, ja vēlaties aizņemties lielākas summas, aizdevumi bez ķīlas nebūs iespējami.
Ķīla ir lielisks risinājums cilvēkiem, kas pagātnē, esot sliktā finanšu stāvoklī, ir izbojājuši savu kredītvēsturi vai nonākuši parādnieku reģistrā, jo tādējādi arī šiem klientiem ir iespējams aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu parasti dod plašākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo ķīlas vērtība parasti ir lielāka, kā, piemēram, regulārie ienākumi, paverot ceļi uz apjomīgākiem kredītiem, sniedzot iespējas atļauties lielākus pirkumus.
Protams, kredīts pret ķīlu arī uzliek daudz riskantākas saistības. Ja parastus ikdienas aizdevumus atļaujamies ignorēt gadījumos, kad trūkst finanšu kredītsaistību veikšanai, tad, atdodot ķīlā vērtīgu īpašumu, esam motivētāki pēc iespējas ātrāk atmaksāt aizdevumu, lai iegūtu atpakaļ finanšu brīvību. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to nevaram atdot noteiktajā termiņā, lai gan ar nokavējuma procentiem, varam to atmaksāt brīdī, kad finansiālā situācija paliek labāka. Savukārt, nododot ķīlā auto vai māju, mēs riskējam to zaudēt, ja nenokārtosim kredīta saistības tam noteiktajā termiņā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas spēj segt mūsu tā brīža vajadzības, ja ieplānojam dārgāku pirkumu, bet, ja negribam bez vajadzības riskēt ar īpašumu, tad tas ir piemērotākais risinājums.
Tādēļ, izvēloties kredīta veidu, un izvērtējot, vai dot priekšroku aizdevumam ar vai bez ķīlas, vienmēr jāapzinās mūsu spējas atlīdzināt izsniegto kredītu tam plānotajā datumā. Kredīta summa parasti būs mazāka par patieso ieķīlātā īpašuma cenu, tāpēc, ja neatmaksāsim vajadzīgos rēķinus, varam zaudēt krietni vairāk.

Hipotekārie kredīti – iespēja jaunas dzīves uzsākašanai
Vēlākos gados, atrodot stabilitāti dzīvē, strādājot drošu un labi atalgotu profesiju, cilvēki sāk kalt nākotnes plānus, plānot ģimenes dzīvi un tās rītdienu. Šo plānu būtiska sastāvdaļa ir ideja par savu mājvietu, it sevišķi, ja esat jaundibināta ģimene ar bērnu. Pateicoties pēdējiem labojumiem valsts likumdošanā, jaunajām ģimenēm iespējams arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo labāki noteikumi.
Bet, neskatoties uz to, vai tiek izvēlēts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi kredītdevēji uzmanīgi skatās uz nekustamā īpašuma cenu, ieplānoto ieguldījumu samērību un aizdevuma summas atbilstību katras ģimenes, uzņēmuma vai personas ieņēmumu plūsmai. Dažkārt aizdevēju piesaiste ir arī ļoti lietderīga pirms katra īpašuma pirkšanas, jo banku un kredītdevēju iestādēs strādā zinoši profesionāļi, kuri varēs noteikt, vai būtiski nepārmaksāsiet, ieguldot vairāk, kā vajadzētu. Tādējādi naudas aizdevēji sniedz konsultācijas, novēršot nesamērīgu kredītsaistību uzņemšanos. Aizdevumi fiziskām personām ir ļoti dažādi, bet tos visus vieno viens kritērijs – naudas aizņemšanās atbildīgi, it īpaši, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savas ģimenes drošību.

Aizdevuma iespējas īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Īstermiņa un patēriņa aizdevumi ir ikdienišķs, īstermiņa problēmu risinājums, tomēr, kad domājam par tālāku nākotni un ieguldījumiem, aizdevumu apjomi un iespējas ļoti atšķiras. Piemēram, ja nepieciešams kredīts mājokļa iegādei, kredītdevēju prasības ir daudz augstākas. Aizvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek veidots ar īpaši draudzīgiem noteikumiem, tomēr arī ar pretimnākošiem nosacījumiem, šis aizdevuma veids prasa lielus un regulārus ieņēmumus.
Dažu kredītdevēju piedāvājumos, kā opcija ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, tomēr šāds kredīta veids tiek piešķirts tikai cilvēkiem ar nesabojātu parādvēsturi un labiem ikmēneša ienākumiem. Ienākumu summa ietekmē to, cik lielā mērā kredītdevējs piekritīs apmaksāt paredzēto pirkumu. Pat ja nebūs iespējams mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, aizdevējs var piekrists segt lielāko daļu no īpašuma cenas, tādējādi atvieglinot dzīvokļa, mājas vai nekustamā īpašuma pirkšanu. Katram no aizdevējiem tiek izveidots savs mājokļa kredīts kalkulators, kas izvērtē iespējamos finanšu draudus, ņemot vērā gan nekustāmā īpašuma tirgus virzību, gan klienta ienākumu plūsmu un realizējamo līdzfinansējumu. Līdzīga datu analīze tiek veikta arī gadījumos, kad tiek piedāvāts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir nekustamais īpašums, jo drošākas garantijas no Jums sagaidīs naudas aizdevējs, neskatoties, vai tā būs banku iestāde vai cita veida kredītaizdevējs. Tādēļ pirms šāda svarīga lēmuma pieņemšanas, uzmanīgi izanalizējiet savas iespējas ilgtermiņā veikt salīdzinoši lielus ikmēneša maksājumus. Neapdomīgi prasot summas, kas pārsniedz mūsu finanšu iespējas, riskējam nonākt kredītgrūtībās un negatīvi ietekmēt parādvēsturi, kas pēcāk mazinās izredzes aizņemties arī nelielas aizdevuma summas ikdienišķiem izdevumiem.

Kredītu apvienošana – izeja aizmāršīgajiem
Ja aizņemamies dažādas summas no dažādiem kredītdevējiem, šo aizdevumu atmaksa ir ļoti apgrūtināta, jo jāatceras visi nosacījumi, apmaksas datumi un apjomi. Dažkārt šādos brīžos varam saskarties ar to, ka kāds no maksājumiem tiek aizmirsts. Lai izvairītos no sarežģījumiem, kā izeja ir ieviesta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs pārņem mūsu kredītus, pārnesot uz jaunu vienošanos ar vienojošiem nosacījumiem.
Savienojot dažādus kredītus vienā, varam ieekonomēt laiku un raizes, turklāt kredītu apvienošana vienā ir ļoti vienkārša. Galvenais, kas jāņem vērā, ir aizdevumu summa, izvērtējot gan kredītu summas, gan komisijas procentus, lai visa summa nepārsniegtu aizdevumu apvienotāja noteikto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt piemērots variants arī klientiem, kas saņēmuši vairākus ātros aizdevumus, un nespēj tos samaksāt plānotajā laikā. Ja nespējam apmaksāt ātro kredītu tam noteiktajā termiņā, mums papildus jāmaksā par izmaiņām atmaksas grafikā, kas sastāda līdz pat 20 procentiem no kredīta summas. Veicot termiņa pagarināšanu vairākkārt, mēs būtiski pārmaksājam. Tādēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā palīdz tikt galā ar ieilgušām kredītsaistībām. Dažādu pārskaitījumu vietā veicam vienu, pārredzamāku summu, pārtraucot pārmaksu par nokavētiem maksājumiem. Šāda atro kreditu apvienosana palīdz ietaupīt gan naudu un laiku, gan ātrāk sakārto finansiālās saistības.
Taču jebkādu kreditu apvienosana, tāpat, kā pārējie aizdevumu risinājumi, ir limitēti. Arī šim aizdevuma veidam ir svarīga katra klienta finanšu stabilitāte, jo ieņēmumi ir noteicošais nodrošinājums, kas apliecina mūsu iespējas atmaksāt paredzētos maksājumus. Visbiežāk šī aizdevuma forma tiek piedāvāta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, tomēr, ja aizdevuma galasumma ir lielāka, kā pieļaujams segt vienā reizē, tiek izskatītas iespējas dalīt summu ilgākā termiņā, maksājot pa daļām. Šādās situācijās pieļaujama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā svarīgākais nosacījums tiek vērtēta tābrīža finansiālā situācija, nevis agrākās kļūdas. Ne velti ātro kredītu apvienošana šad tad tiek saskatīta arī, kā glābiņš situācijās, kad vairs netiekam galā ar noslēgtajām kredītsaistībām.
Mūsdienās kreditu apvienosana viena maksajuma ir iekļauta daudzu aizdevēju mājas lapās, kā arī ir atsevišķi kredītdevēji, kam tā ir galvenā aizdevuma forma. Liela privilēģija ir pārkreditācijas ērtība, jo visbiežāk kredītu apvienošana online aizņem tikpat nedaudz laika, kā ātro aizdevumu piešķiršana. Pietam, ja varam uzrādīt lielus ieņēmumus, var tikt piešķirta kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu uzrādot bankas apliecinājumu par regulāriem un gana augstiem ienākumiem.
Kaut gan atro kreditu apvienosana viena parasti ir nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā, kuri ir izvēlas lielākus riskus, kā lielākā daļa banku, šo iespēju piedāvā arī dažas no lielākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank var būt iespējama, ja esat ilgstošs un drošs šīs bankas klients. Bankas parasti rūpīgāk izvērtēs katru jauno aizdevumu, tādēļ var nebūt iespējama, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, savukārt, ja savlaicīgi esat izpildījis saistības pret šo vai citām kredītiestādēm, aizdevumu apvienošana vienā kredītlīgumā, būs viegla un ātra.
Ja pārkreditēšanai vajadzīga maza kredīta summa, kuru spējat atgriezt tuvāko mēnešu laikā, tad visticamāk būs iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, kā arī kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, taču katrā no variantiem jāņem vērā ne tikai akcepts no kredītdevēja puses, bet arī jāvērš vērība piedāvājuma noteikumiem. Jo ātrāka un atvieglotāka kredītsaistību pārslēgšana, jo augstāki būs darījuma procenti, jo augstie procenti kredītdevējam ļauj segt augsto risku un iespējamos zaudējumus. Lai nenonāktu līdz neērtām situācijām un sliktu pieredzi, saskaroties ar neizdevīgiem kredītu pārslēgšanas nosacījumiem, vienmēr izvērtējiet, vai šis ir labākais no scenārijiem Jūsu situācijā. Tāpat var palīdzēt kredītu apvienošana atsauksmes internetā, kur esošie vai bijušie klienti stāsta par pieredzi sadarbībā ar katru no aizdevējiem. Šāda veida atsauksmes var palīdzēt pieņemt lēmumu par labu vienam vai otram variantam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz izaugsmi
Naudas trūkums skar ne tikai privātpersonas, nereti, lai realizētu vīzijas un idejas, kredīts vajadzīgs arī uzņēmējiem. Šādām situācijām ir izstrādāts kredīts uzņēmumam, kas var būt atbalsts gan pieredzējušām biznesa organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot realizēt jaunus plānus vai pieskaņot uzņēmuma darbu aktuālajām tirgus tendencēm.
Šis kredīta veids ir sevišķi piemērots tikko dibinātiem uzņēmumiem, kuri cenšas iekļauties jaunā tirgū un palielināt klientu loku. Jebkura uzņēmuma attīstībai ir vajadzīgas līdzekļu ieguldīšanas iespējas, tomēr ne visu uzņēmumu rīcībā ir pietiekoši lieli naudas līdzekļi vēlamo uzlabojumu realizēšanai. Ņemot vērā biznesa rentabilitāti un potenciālu, aizdevējs nosaka gan kredītu, ko var nodrošināt, gan arī kritiski izvērtē, vai attiecīgajā gadījumā var tikt piešķirts kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī nepieciešamas papildus garantijas. Kā papildus ķīla šādos gadījumos var būt uzņēmēja kapitāls, īpašumā esoša mašīna vai cits līdzvērtīgs īpašums, kas liecinātu par kredīta pilnīgu atdošanu tam noteiktajā laikā.
Šī aizdevuma nozīmīgākaā vērtība ir ietaupītais laiks, jo jaunu projektu ieviešanā ļoti svarīga ir īstās idejas ieviešana vispiemērotākajā brīdī. Nokavējot tirgus svārstības, pircēju pieprasījumu vai citus būtiskus apstākļus, uzņēmēji pazaudē daudz vairāk, nekā pārmaksājot aizdevuma procentus, tāpēc arvien vairāk, ņemot vērā mainīgo biznesa tirgu, gan lielie, gan jaunie uzņēmēji izvēlas iespēju iegūt naudu kredīta formā.

Investīciju kredīti – iespēja uzņēmējdarbības attīstībai
Ja ar parasto aizdevumu uzņēmējam nevar īstenot visas tirgus prasības un paredzami daudz apjomīgāki projekti uzņēmuma attīstībai, tad risinājums ir investīciju kredīti, kuru summas mēdz sasniegt līdz pat 500 000, atbalstot gan vērtīgu iekārtu iegādi, gan apjomīgus uzlabojumus un uzņēmuma paplašināšanu. Šāda veida aizdevumi ir ļoti lieli, tādēļ tos parasti nodrošina tikai stabilas, drošas bankas, kuru finanšu situācija ir gana stabila, lai sekmētu citu uzņēmumu procesus. Parasti tie ir aizdevumi uz vairākiem gadiem, tādējādi gan kredītdevējam, gan uzņēmumam, kas saņems aizdevumu, jābūt pastāvīgiem, ar pārliecinošu nākotni un vīziju. Investīcijas vienmēr ir nedrošs darījums, tāpēc šo kredītu izvērtēšana ir ļoti uzmanīga, izskatot gan plusus, gan mīnusus ilgākā termiņā.

Vai nebanku kredīti ir uzticami
Ja iepriekš aizdevumi un kredīti bija tikai banku lauciņš, tad pēdējā laikā nebanku aizdevēju ir pat vairāk, kā banku, jo, pateicoties grozījumiem likumdošanā, par likumīgu naudas aizdevēju var kļūt arī uzņēmumi, kas nav reģistrēti, kā banku iestādes. Lielākā daļa šo kredītdevēju ir pretimnākošaki, piemēram, lielākajā daļā banku netiek piedāvāts bezprocentu kredīts vai ļoti nepieciešamie atrais kredits internetā bez darba vietas, taču virknei nebanku kredītdevēju tie ir pamata piedāvājumi, ar kuru palīdzību aizdevēji spēj uzrunāt vēl nebijušus, labi pelnošus klientus, kuriem ir liegtas iespējas aizņemties naudu bankā.
Taču, vēl arvien ir daudz neskaidrību par to, vai kredītu noformēšana šādos uzņēmumos vai naudas aizdevums no privātpersonas ir gana uzticams. Lai gan visu kredītdevēju darbu uzrauga rūpīga likumdošana un detalizētas pārbaudes no valsts pārvaldes puses, ir ļoti vēlams par katru kredītdevēju apkopot detalizētu informāciju. Jo atasucīgāki nosacījumi kredīta noformēšanai, piemēram, ja ir iespējami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo ticamāk, ka aizdevuma noteikumi būs ar augstākiem kavējuma maksājumiem, vai arī iespējamas citas problēmas kredīta noformēšanas laikā, ar kurām neesam rēķinājušies. Mūsdienās aizdevumi internetā kļūst aizvien drošāki un lētāki, taču, paplašinoties piedāvājumam, aizvien detalizētāk jāpievērš uzmanība ikkatra kredītdevēja reputācijai un piedāvājuma nosacījumiem. Īstermiņa aizdevumi ir pieejami pie ļoti dažādiem kreditoriem, katrs no šiem kredītdevējiem izstrādā arvien ērtākus un izdevīgākus piedāvājumus, tomēr, lai atlasītu uzticamāko, izdevīgāko un vislabāko no tiem, iesakām apmeklēt kredītdevēju salīdzināšanas mājas lapas, kur pārredzami varat izlasīt par kredītu komisijas maksām, kredītu apjomiem un klientu pieredzi.

Studiju kredīts un tā prasības
Ar pirmajām kredītsaistībām cilvēki sastopas jau agrā vecumā, jo pirmais ieraksts parādvēsturē ir studiju kredīts. Diemžēl augstākā izglītība šodien izmaksā dārgi, un tikai daži to var atļauties,maksājot no regulārajiem ienākumiem, tādēļ daudzi vēršas pie bankām, lai prasītu palīdzību izglītības apmaksai.
Aizdevums izglītībai visbiežāk ir aktuāls jauniem cilvēkiem, kuriem vēl nav stabila darba vai ienākumu, tādēļ ir svarīgi, lai kredītdevēja piedāvājumā ir piedāvāti krediti no 18 bez darba vietas, jo jauniešiem vēl nav regulāru ienākumu, ar ko apliecināt savu maksātspēju. Mācības augstskolā ir virziens uz sekmīgu, labi apmaksātu amatu, tāpēc, investējot izglītībā tagad, un palīdzot jauniešiem, kredītdevēju iestādes, iespējams, riskē, tomēr vienlaikus arī veido labas attiecības ar nākotnē iespējamu, pozitīvu un maksātspējīgu kredītņēmēju, šī iemesla dēļ aizdevums bez darba vietas studentiem ir ne tikai veiksmīgs kredīta darījums, bet arī apdomīga sadarbības sākšana.
Tā kā virkne kredītdevēju nodrošina aizdevumus jau no 18 gadu vecuma, var būt apstākļi, kad cilvēki agrā vecumā ir ieguvuši negatīvu parādvēsturi vēl pirms iestāšanās augstskolā, tādējādi studiju kredīta noformēšana var būt apgrūtināta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi ir mazāk iespējams. Tādējādi, ikreiz izvēloties kredītdevēju, jāpatur prātā ne tikai tā brīža vajadzības, bet arī mūsu tuvākie vai tālākie dzīves nolūki. Piem., ja plānojat gada beigās sākt mācības universitātē, izvairieties kādu laiku pirms tam noslēgt citas, apjomīgas kredītsaistības, par kuru segšanu neesat pilnībā droši, jo iegūt aizdevumu mācībmaksas apmaksai būs daudz nozīmīgāk.

Kā paredzēt savus izdevumus un kredīta maksājumus, lai izvairītos no situācijas, kurā nevari atmaksāt kādu rēķinu?

Ko ņemt vērā pirms ņemt kredītu?
Ikmēneša ienākumu kopsumma – nekad nenoformējiet aizdevumu par lielāku summu, kā spēj segt Jūsu ikmēneša, nemainīgie ieņēmumi, pat, ja paredzēti papildus ieņēmumi, nepaļaujieties uz tiem, ja šie ieņēmumi nav 100% garantēti.
Esošās saistības – pat ja klientam ir augsti ienākumi, tie var nebūt pietiekami, ja daļa šo ienākumu jāizmanto, lai apmaksātu citas kredītsaistības vai regulāros maksājumus.
Iepriekšējās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau iepriekš esat saskāries ar grūtībām atdot aizdevumu, izvērtējiet savu finansiālo situāciju daudz uzmanīgāk.
Kredīta nosacījumi – izvēloties aizdevēju, neticiet reklāmu virsrakstiem! Ikreiz rūpīgi pārlasiet katra aizdevuma nosacījumus, lai pārliecinātos, vai varēsiet šos nosacījumus izpildīt un segt visus maksājumus tiem paredzētajā termiņā un apjomā.
Kredītdevēja tēls – lai arī aizdevumu sektoru regulāri regulē un monitorē likumdošana un valsts institūcijas, vienmēr ievāciet informāciju par kredītdevēja reputāciju, lai Jūsu personas dati un nauda būtu pasargāti.

Kas jāievēro, ja aizdevums jau ir paņemts?
Uzsākot jebkādas saistības ar aizdevēju, ikreiz uzmanīgi sekojiet līdzi tā atdošanas termiņiem. Katra kavēta diena var radīt papildus procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt pietiekami informēts. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, apmaksājiet aizdevumu noteiktajā datumā un saskaņā ar līgumu. Tāpat ļoti vērīgi sekojiet līdzi ienākumiem un ikdienas izdevumiem, lai pārliecinātos, ka spējat veikt vajadzīgos maksājumus. Ja saskatāt, ka ,iespējams, nevarēsiet pildīt aizdevuma prasības, savlaicīgi sazinieties ar kredītdevēju, lai rastu piemērotu risinājumu, tādā veidā izvairoties no parādvēstures sabojāšanas. Aizdevēji ir ļoti atsaucīgi, lai atrastu abpusēji labvēlīgu risinājumu, tāpēc regulāri komunicējiet ar kredītdevēju un brīdiniet par potenciālajām problēmām.
Ja jums jau ir noslēgts viens kredītlīgums, noteikti mēģiniet izsargāties no jaunu kredītsaistību uzsākšanas, lai pasargātu sevi no kredītgrūtībām, aizdevumu apvienošas un pārkreditācijas. Apsveriet papildus kredītsaistības vienīgi pēc tam, kad būsiet pilnībā atmaksājis iepriekšējos maksājumus un aizdevumus.

Kā izvēlēties labāko aizdevumu tieši Jūsu vēlmēm un atmaksas iespējām?
Lai atvieglotu izvēli par izdevīgāko un atbilstošāko aizdevēju, vienmēr pārbaudiet visu aizdevēju programmas, apskatot aidevēju salīdzināšanas portālus vai katra kredītdevēja mājas lapās publicēto informāciju. Tāpat allaž izvērtējiet savas spējas atdot piedāvāto summu. Pat, ja naudas aizdevējs ir gatavs piešķirt lielāku kredīta summu, kā sākotnēji gribējāt aizņemties, nepiekrītiet aizdevumam, par kura atdošanu nejūtaties pilnībā pārliecināts. Sevišķi esiet uzmanīgi, aizņemoties īstermiņa ātros kredītus, kuru nosacījumi ir neelastīgi.
Dažādi aizdevumi un kredīti ir neaizvietojama šodienas ekonomikas sastāvdaļa. Daudzas vajadzības un pirkumi vairs nav pārceļami uz vēlāku laiku, tādēļ līdzekļu aizņemšanās neliecina par neprasmīgu finanšu plānošanu vai nespēju segt savus izdevumus, jo ikkatru no mums var skart neplānoti izdevumi, gadījumi un neveiksmes, kuros bez nekavējoša kredītdevēju palīdzības, nespējam nokārtot radušos problēmu. Taču, neatkarīgi no tā, vai noformējam nelielu aizdevumu ikdienas vajadzībām vai noformējam tūkstošiem lielu kredītu mājokļa pirkšanai, daļa prasību paliek negrozāmi, – vienmēr aizņemties atbildīgi, iznanalizējot savas iespējas atdot aizdoto summu. Aizdotā nauda nav dāvana, un nevaram ignorēt noslēgtās kredītsaistības, aizmirstot par tām vai atliekot uz vēlāku laiku. Allaž atbildīgi izturieties pret savām šībrīža kredītsaistībām, lai neliegtu sev iespējas nākotnē, jo savlaicīgi neatdots parāds šodien var atņemt daudz izdevību un opciju nākotnē, kad tas būs īpaši nepieciešams. Katru reiz domājiet par rītdienu un esiet gatavi gan pozitīviem, gan negaidītiem scenārijiem.

Leave a Reply